Arduino IDE 1.5 - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
ast: Hebo un error desconocíu al intentar cargar
    códigu específicu de la plataforma pa la máquina.

en: No really, time for some fresh air for you.
ast: De veres que non, ye hora de que tome l'aire un poco.

en: Open an Arduino sketch...
ast: Abrir un bocetu d'Arduino...

en: Open...
ast: Abrir...

en: Problem Setting the Platform
ast: Problema al configurar la plataforma

en: Quit
ast: Colar

en: Sketchbook folder disappeared
ast: Desapaeció'l direutoriu Cartafueyu de bocetos

en: Sunshine
ast: Soleyero

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
ast: La biblioteca "{0}" nun pue utilizase.
    Los nomes de biblioteca tienen de contener namái lletres básiques y númberos.
    (Namái ASCII ensin espacios, y nun pue principiar con un númberu)

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
ast: El direutoriu cartafueyu de bocetos yá nun esiste.
    Arduino camudará al llugar predetermináu del cartafueyu
    de bocetos, y creará un direutoriu cartafueyu de bocetos
    nuevu si ye necesario. Arduino entós dexará de falar de
    sigo mesmu en tercera persona.

en: Time for a Break
ast: Tiempu pa un descansu

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
ast: Algamó la llende de nomáu automáticu de bocetos nuevos
    pa un día. ¿Qué tal si meyor va dar un paséu?
