Arduino IDE 1.5 - en to hr_HR translation catalogue (285 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
hr_HR:  (potrebno ponovno pokretanje Arduina)

en: (edit only when Arduino is not running)
hr_HR: (uređivanje je moguće dok Arduino nije pokrenut)

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
hr_HR: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Da li želite pohraniti promjene u ovoj skici<BR> prije zatvranja?</b><p>Ako ne pohranite promjene, iste će biti izgubljene.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
hr_HR: Mapa s imenom "{0}" već postoji. Nemogu snimiti skicu.

en: A library named {0} already exists
hr_HR: Naziv biblioteke {0} već postoji

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
hr_HR: Novija verzija Arduina je dostupna, 
    želite li posjetiti Arduino stranicu za dohvat?

en: About Arduino
hr_HR: O Arduinu

en: Add File...
hr_HR: Dodaj datoteku...

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
hr_HR: POjavila se greska prilikom pokušaja popravka enkodinga.
    Nemojte pokusati snimiti ovu skicu, jer će 
    prepisati orginal. Iskoristite Otvori kako bi ste ponovno otvorili skicu.

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
hr_HR: Pojavila se nepoznata greška prilikom prijenosa
    platformno specifičnog koda na lokalnoj mašini.

en: Archive Sketch
hr_HR: Arhiviranje Skice

en: Archive sketch as:
hr_HR: Arhiviraj skicu kao:

en: Archive sketch canceled.
hr_HR: Arhiviranje skice prekinuto.

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
hr_HR: Arhiviranje skice je prekinuto zbog⏎ nemogučnosti ispravnog pohranjivanja skice.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
hr_HR: Arduino ARM (32-bitna) Pločica

en: Arduino AVR Boards
hr_HR: Arduino AVR Pločica

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
hr_HR: Arduino se nemože pokrenuti zbog nemogučnosti
    kreiranja mape za pohranjivanje postavki.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
hr_HR: Arduino se nemože pokrenuti zbog⏎ nemogučnosti izrade mape za pohranu bilježnice s skicama.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
hr_HR: Želiš li sigurno obrisati "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
hr_HR: Želiš li sigurno obrisati skicu?

en: Argument required for --board
hr_HR: Potreban argument za --board

en: Argument required for --port
hr_HR: Potreban argument za --port

en: Argument required for --pref
hr_HR: Potreban argument za --pref

en: Argument required for --preferences-file
hr_HR: Potreban argument za --preferences-file

en: Auto Format
hr_HR: Auto Formatiranje

en: Auto Format finished.
hr_HR: Auto formatiranje završilo.

en: Autoscroll
hr_HR: Autoskrol

en: Bad error line: {0}
hr_HR: Greška u liniji: {0}

en: Bad file selected
hr_HR: Pogrešno odabrana datoteka

en: Board
hr_HR: Pločica

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
hr_HR: Ploča {0}:{1}:{2} ne definira ''build.board'' postavke. Auto-podešavanje na: {3}

en: Board:
hr_HR: Ploča:

en: Both NL & CR
hr_HR: Oba NL & CR

en: Browse
hr_HR: Pregledaj

en: Build options changed, rebuilding all
hr_HR: Opcije konstrukcije izmjenjene, rekonstrukcija svega

en: Burn Bootloader
hr_HR: Zapiši Bootloader

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
hr_HR: Zapisivanje bootloadera na I/O pločicu (ovo će potrajati nekoliko minuta)...

en: Cancel
hr_HR: Prekini

en: Carriage return
hr_HR: Carriage return (CR)

en: Check for updates on startup
hr_HR: Provjeri promjene pri pokretanju

en: Close
hr_HR: Zatvori

en: Comment/Uncomment
hr_HR: Komentiraj/odkomentiraj

en: Compiling sketch...
hr_HR: Prevođenje skice...

en: Copy
hr_HR: Kopiraj

en: Copy as HTML
hr_HR: Kopiraj kao HTML

en: Copy error messages
hr_HR: Kopiranje poruke o grešci

en: Copy for Forum
hr_HR: Kopiraj na forum

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
hr_HR: Nemogu dodati "{0}" u skicu.

en: Could not copy to a proper location.
hr_HR: Nemogu kopirati na ispravno mjesto.

en: Could not create the sketch folder.
hr_HR: Nemogu kreirati mapu za skice.

en: Could not create the sketch.
hr_HR: Nemogu kreirati skicu.

en: Could not delete "{0}".
hr_HR: Nemogu obrisati "{0}".

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
hr_HR: Nemogu obrisati postojeću datoteku "{0}".

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
hr_HR: Nije moguče naći boards.txt u {0}. Da li je verzija prije -1.5?

en: Could not find tool {0}
hr_HR: Nije moguće naći alat {0}

en: Could not find tool {0} from package {1}
hr_HR: Nije moguće naći alat {0} iz paketa {1}

en: Could not open the URL
    {0}
hr_HR: Nemogu otvoriti URL⏎ {0}

en: Could not open the folder
    {0}
hr_HR: Nemogu otvoriti mapu⏎ {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
hr_HR: Nemogu ispravno pohraniti skicu. Nalazite se u problemu,
    predlažemo da iskopirate kompletan sadržaj skice i zaljepite ga u drugi tekst editor.

en: Could not re-save sketch
hr_HR: Nemogu ponovno pohraniti skicu.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
hr_HR: Nemogu pročitati osnovne postavke.
    Potrebno je ponovno instalirati Arduino.

en: Could not remove old version of {0}
hr_HR: Nemogu maknuti staru verziju {0}

en: Could not replace {0}
hr_HR: Nemogu zamjeniti {0}

en: Couldn't archive sketch
hr_HR: Nemogu arhivirati skicu

en: Couldn't determine program size: {0}
hr_HR: Nemogu izračunati veličinu programa: {0}

en: Couldn't do it
hr_HR: Nemogu napraviti

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
hr_HR: Nemogu naći pločicu na odabranom serijskom portu. Provjerite da li ste odabrali ispravan seriski port. Ako ste odabrali ispravan serijski port, pokušajte stisnuti RESET tipku neposredno prije prijenosa podataka.

en: Croatian
hr_HR: Hrvatski

en: Cut
hr_HR: Izreži

en: Decrease Indent
hr_HR: Smanji razmak

en: Delete
hr_HR: Obriši

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
hr_HR: Uređaj ne odgovara. provjerite da li je odabran ispravan serijski port ili RESET pločice prije prijenosa.

en: Discard all changes and reload sketch?
hr_HR: Odbaci sve promjene i ponovno učitaj skicu ?

en: Display line numbers
hr_HR: Prikaži brojeve linija

en: Don't Save
hr_HR: Nemoj snimiti

en: Done Saving.
hr_HR: Pohranjivanje završilo.

en: Done burning bootloader.
hr_HR: Završilo zapisivanje bootloadera.

en: Done compiling.
hr_HR: Kompajliranje zavrseno.

en: Done printing.
hr_HR: Tiskanje završeno.

en: Done uploading.
hr_HR: Prenošenje završeno.

en: Edit
hr_HR: Uredi

en: Editor font size:
hr_HR: Veličina fonta u editoru:

en: Editor language:
hr_HR: Jezik editora:

en: Environment
hr_HR: Okolina

en: Error
hr_HR: Greška

en: Error adding file
hr_HR: Greška pri dodavanju datoteke.

en: Error compiling.
hr_HR: Greška pri kompajliranju.

en: Error getting the Arduino data folder.
hr_HR: Greška pri dohvatu Arduino mape s podacima.

en: Error inside Serial.{0}()
hr_HR: Greška na Serial.{0}()

en: Error loading {0}
hr_HR: Greška očitavanja ˙{0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
hr_HR: Greška pri otvaranju seriskog porta "{0}".

en: Error reading preferences
hr_HR: Greška pri čitanju preporučenih vrijednosti

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
hr_HR: Greška pri čitanju datoteke s preporučenim vrijednostima. Obriši (ili 
    izmjesti) {0} datoteku i ponovno pokreni Arduino.

en: Error starting discovery method:
hr_HR: Greška pokretanja metode pronalaženja:

en: Error touching serial port ''{0}''.
hr_HR: Greška pri provjeri serijskog porta "{0}".

en: Error while burning bootloader.
hr_HR: Greska pri zapisu bootloadera.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
hr_HR: Greška kod programiranja bootloader-a: nedostaje '{0}' konfiguracijski parametar

en: Error while printing.
hr_HR: Greška pri tiskanju.

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
hr_HR: Greška prilikom prebacivanja: nedostaje '{0}' konfiguracijski parametar

en: Examples
hr_HR: Primjeri

en: Failed to open sketch: "{0}"
hr_HR: Greška otvaranja skice: "{0}"

en: File
hr_HR: Datoteka

en: Find
hr_HR: Pronađi

en: Find Next
hr_HR: Pronađi sljedečeg

en: Find Previous
hr_HR: Pronađi predhodnog

en: Find in Reference
hr_HR: Pronađi u referencama

en: Find...
hr_HR: Pronađi...

en: Find:
hr_HR: Pronađi:

en: Fix Encoding & Reload
hr_HR: Popravi enkoding i Ponovno učitaj

en: Frequently Asked Questions
hr_HR: Učestalo postavljena pitanja

en: Getting Started
hr_HR: Krenimo od poćetka

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
hr_HR: Globalne promjenjljive koriste {0} bajtova ({2}%%) RAM-a, ostalo je {3} bajtova za lokalne promjenjljive. Maximim je {1} bajtova.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
hr_HR: Globalne promjenjljive koriste {0} bajtova RAM-a

en: Greek
hr_HR: German

en: Help
hr_HR: Pomoć

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
hr_HR: A da prvo pohranimo skicu 
    prije nego ju preimenujemo?

en: How very Borges of you
hr_HR: Greška pri pisanju koda

en: Hungarian
hr_HR: Hindi

en: Ignore Case
hr_HR: Ignoriraj veličinu slova

en: Ignoring sketch with bad name
hr_HR: Preskoči skicu s lošim imenom

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
hr_HR: In Arduino 1.0, osnovna ektenzija je izmjenjena
    iz .pde u .ino. Nove skice (uključujuči tek kreirane
    sa "Pohrani kao") će korisiti novu ekstenziju. 
    Ekstenzije postojećih skica će biti ažururane kod pohranjivanja,
    ali i to možete zabraniti u dijalogu postavki,
    
    Pohraniti skicu i ažurirati ekstenziju?

en: Increase Indent
hr_HR: Povečaj razmak

en: Invalid library found in {0}: {1}
hr_HR: Neispravna biblioteka u  {0}: {1}

en: Message
hr_HR: Poruka

en: More preferences can be edited directly in the file
hr_HR: Više preporučenih vrijednosti moguće je promjeniti direktno uređivanjem datoteke

en: Moving
hr_HR: Pomakni

en: Must specify exactly one sketch file
hr_HR: Mora se navesti samo jedna datoteka skica

en: Name for new file:
hr_HR: Naziv nove datoteke:

en: Network upload using programmer not supported
hr_HR: Mrežno prebacivanje uporabom programatora nije moguće

en: New
hr_HR: Novo

en: New Tab
hr_HR: Nova kartica

en: Newline
hr_HR: Newline (NL)

en: Next Tab
hr_HR: Slijedeća kartica

en: No
hr_HR: Ne

en: No changes necessary for Auto Format.
hr_HR: Nema promjena nakon auto formatiranja.

en: No files were added to the sketch.
hr_HR: Niti jedna datoteka nije dodana u skicu.

en: No launcher available
hr_HR: Ne postoji aplikacija za pokretanje

en: No line ending
hr_HR: Bez znaka za završetak linije

en: No really, time for some fresh air for you.
hr_HR: Stvarno ? Vrijeme je za malo svježeg zraka.

en: No reference available for "{0}"
hr_HR: Ne postoji referenca za "{0}"

en: No valid code files found
hr_HR: Nije pronađena valjana datoteka koda

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
hr_HR: Nije pronađena definicija hardwera u mapi {0}.

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
hr_HR: Nema dovoljno memorije; vidi http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size za savjete kako smanjiti program.

en: One file added to the sketch.
hr_HR: Jedna datoteka dodana u skicu.

en: Open
hr_HR: Otvori

en: Open URL
hr_HR: Otvori URL

en: Open an Arduino sketch...
hr_HR: Otvaranje Arduino skice...

en: Open...
hr_HR: Otvaranje...

en: Page Setup
hr_HR: Postavke stranice

en: Password:
hr_HR: Lozinka:

en: Paste
hr_HR: Zaljepi

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
hr_HR: Molimo uključite SPI biblioteku s Skica > Uključi biblioteku izbornika.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
hr_HR: Molim vas uvezite "Wire" bilblioteku iz izbornika "Skica > Uvoz biblioteke"

en: Preferences
hr_HR: Preporučene vrijednosti

en: Previous
hr_HR: Prijašnje

en: Previous Tab
hr_HR: Prethodna kartica

en: Print
hr_HR: Tiskanje

en: Printing canceled.
hr_HR: Tiskanje prekinuto.

en: Printing...
hr_HR: Tiskanje...

en: Problem Opening Folder
hr_HR: Problem s otvaranjem mape

en: Problem Opening URL
hr_HR: Problem s otvaranjem URL-a

en: Problem Setting the Platform
hr_HR: Greška pri postavljanju platforme

en: Problem accessing board folder /www/sd
hr_HR: Problem pri pristupu mapi ploče /www/sd

en: Problem getting data folder
hr_HR: Problem pri dohvatu mape s podacima.

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
hr_HR: Problem prijenosa na pločicu. vidi http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload za sugestije.

en: Problem with rename
hr_HR: Problem s preimenovanjem

en: Processor
hr_HR: Procesor

en: Programmer
hr_HR: Programator

en: Quit
hr_HR: Kraj

en: Redo
hr_HR: Ponovi

en: Rename
hr_HR: Preimenuj

en: Replace
hr_HR: Zamjeni

en: Replace & Find
hr_HR: Zamjeni i pronađi

en: Replace All
hr_HR: Zamjeni sve

en: Replace the existing version of {0}?
hr_HR: Zamjeni postojeću verziju od {0}?

en: Replace with:
hr_HR: Zamjeni sa:

en: Romanian
hr_HR: Polish

en: Russian
hr_HR: Polish

en: Save
hr_HR: Pohrani

en: Save As...
hr_HR: Pohrani kao...

en: Save Canceled.
hr_HR: Pohranjivanje prekinuto.

en: Save changes to "{0}"?
hr_HR: Snimiti promjene u "{0}"?

en: Save sketch folder as...
hr_HR: Snimi skicu u mapu kao ...

en: Saving...
hr_HR: Pohranjivanje...

en: Select (or create new) folder for sketches...
hr_HR: Odaberi (ili kreiraj novu) mapu za skice

en: Select All
hr_HR: Označi sve

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
hr_HR: aberite ZIP datoteku ili mapu koja sadrži biblioteku kojuželite dodati

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
hr_HR: Odabir

en: Select new sketchbook location
hr_HR: Odaberi novu lokaciju za bilježnicu s skicama

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
hr_HR: Izabrana ploča zavisi od '{0}' osnove (nije instalirana)

en: Send
hr_HR: Pošalji

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
hr_HR: Serijski port "{0}" nije pronađen. Da li ste odabrali ispravan port s Alati > Serijski port izbornika

en: Settings issues
hr_HR: Problem s postavkama

en: Show Sketch Folder
hr_HR: Prikaži mapu s skicama

en: Show verbose output during:
hr_HR: Prikaži detaljan ispis pri:

en: Sketch
hr_HR: Skica

en: Sketch Disappeared
hr_HR: Skica je nestala

en: Sketch Does Not Exist
hr_HR: Skica ne postoji

en: Sketch is Read-Only
hr_HR: Skicu je moguće samo čitati

en: Sketch is Untitled
hr_HR: Skica nema imena:

en: Sketch is read-only
hr_HR: Skicu je moguće samo čitati.

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
hr_HR: Skica je prevelika: vidi http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size za ideje kako ju smanjiti.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
hr_HR: Skica koristi {0} bytes ({2}%%) od prostora za program. Maximum je  {1} bajtova.

en: Sketchbook
hr_HR: Zbirka skica

en: Sketchbook folder disappeared
hr_HR: Nestala je mapa s biljznicam s skicama

en: Sketchbook location:
hr_HR: Lokacija skica:

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
hr_HR: Neke datoteke skice su označene s "samo za čitanje", te će ih
    trebati ponovno snimitina na drugu lokaciju
    i pokušati ponovno.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
hr_HR: Neke datoteke skice su označene s "samo za čitanje", te će ih
    trebati ponovno snimitina na drugu lokaciju.

en: Sunshine
hr_HR: Sunčeve zrake

en: System Default
hr_HR: Osnovne sistemske postavke

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
hr_HR: 'BYTE' klučna riječ se višew ne koristi.

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
hr_HR: Client klasa je promjenila naziv u EthernetClient.

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
hr_HR: Server klasa je promjenila naziv u EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
hr_HR: Udp klasa je promjenila naziv u EthernetUdp.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
hr_HR: Datoteka "{0}" treba biti unutar
    mape od skice s imenom "{1}".
    Napravite tu mapu, prenesite datoteku u nju i nastavite ?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
hr_HR: Biblioteka "{0}" se nemože koristiti.
    Ime biblioteke može sadržavati samo slova i brojeve
    (ASCII sustav bez razmaka, te nemože početi s brojem).

en: The name cannot start with a period.
hr_HR: Ime nemože početi znakom točka(.) .

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
hr_HR: Odabrana skica više ne postoji.
    Potrebno je ponovno pokrenuti Arduinokako bi se obnovio
    dio menija za bilježnice s skicama.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
hr_HR: Skica "{0}" nemože se koristiti.
    Ime skice može sadržavati samo slova i brojeve
    (ASCII sustav bez razmaka, te nemože početi s brojem).
    Kako bi izbjegli ovu poruku maknite skicu iz
    {1}

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
hr_HR: Mapa s skicama je nestala.
    Pokušat ću pohraniti kod skice, 
    no sve izvan toga će biti izgubljeno.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
hr_HR: Mapa s bilježnicama s skicama više ne postoji.
    Arduino će poćet koristiti sistemsku lokaciju kako bi kreirao
    novu bilježnicu s skicama, ako bude potrebna.

en: Time for a Break
hr_HR: Vrijeme za pauzu

en: Tools
hr_HR: Alati

en: Troubleshooting
hr_HR: Pronalaženej grešaka

en: Type board password to access its console
hr_HR: Unesite lozinku ploče za pristup konzoli

en: Type board password to upload a new sketch
hr_HR: Unesite lozinku ploče da se prebaci nava skica

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
hr_HR: Nije moguča konekcija: dali skica koristi bridge?

en: Unable to connect: retrying
hr_HR: Nima konekcije: ponovni pokušaj

en: Unable to connect: wrong password?
hr_HR: Nije moguča konekcija: pogrešna lozinka?

en: Unable to open serial monitor
hr_HR: Ne može se otvoriti prozor serijske komunikacije

en: Undo
hr_HR: Vrati

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
hr_HR: Nespecificirana platforma, ne postoji pokretač.
    Kako bi se omogućilo otvaranje URL-ova i mapa potrebnop je dodati
    "launcher=/path/to/app" liniju u preferences.txt

en: Update
hr_HR: Izmjena

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
hr_HR: Popravi naziv datoteke s skicom u novu ekstenziju i spremi na disk (.pde ->.ino)

en: Upload
hr_HR: Prenesi

en: Upload Using Programmer
hr_HR: Prijenos pomoću Programmera

en: Upload canceled.
hr_HR: Prenošenje prekinuto.

en: Upload cancelled
hr_HR: Prenos prekinut!

en: Uploading to I/O Board...
hr_HR: Prenošenje na I/O ploču...

en: Uploading...
hr_HR: Prenošenje...

en: Use Selection For Find
hr_HR: Iskoristi selekciju za pretragu

en: Use external editor
hr_HR: Korištenje vanjskog editora

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
hr_HR: Upotreba biblioteke {0} u mapi: {1}{2}

en: Using previously compiled file: {0}
hr_HR: Upotreba prethodno kompajlirane datoteke: {0}

en: Verify
hr_HR: Provjeri

en: Verify code after upload
hr_HR: Provjera koda nakon prijenosa

en: Visit Arduino.cc
hr_HR: Posjeti Arduino.cc

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
hr_HR: UPOZORENJE: biblioteka {0} je pisana za izvršavanje na {1} arhitekturi(ama), i može biti nekompatibilna sa tekućom pločom koja je bazirana {2} arhitekturi(ima).

en: Warning
hr_HR: Upozorenje

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
hr_HR: Wire.receive() je preimenovan u Wire.read()

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
hr_HR: Wire.send() je preimenovan u Wire.write()

en: Wrap Around
hr_HR: Cjelokupno

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
hr_HR: Pronađen pogrešan mikrokontroler.  Da li ste odabrali ispravnu pločicu na Alati> Pločica izborniku?

en: Yes
hr_HR: Da

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
hr_HR: Nemoguće je pohraniti skicu u mapu
    unutar samog sebe. To bi potrajalo u beskonačnost.

en: You forgot your sketchbook
hr_HR: Zaboravili ste mapu s skicama

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
hr_HR: Pritisnuli ste {0}, ali ništa nije poslano. Da li ste izabrali kraj linije?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
hr_HR: Dosegnuli ste limit za automatsko postaljanje imena skicama.
    Recimo da se malo odmorite ?

en: ZIP files or folders
hr_HR: Zip datoteka ili mapa

en: Zip doesn't contain a library
hr_HR: ZIP ne sadrži biblioteku

en: ".{0}" is not a valid extension.
hr_HR: ".{0}" nije valjana ekstenzija.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
hr_HR: 
    Od Arduino 0019, Ethernet biblioteka ovisi o SPI biblioteci.
    Izgleda da ju koristite ili neka druga biblioteka ovisi o SPI biblioteci.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
hr_HR: 
    Od arduino 1.0, 'BYTE' ključna riječ se više ne koristi.
    Molimo koristiteSerial.write() umjesto nje.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
hr_HR: 
    Od Arduino 1.0, Client klasa u Ethernet biblioteci  je promjenila naziv u EthernetClient.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
hr_HR: 
    Od Arduino 1.0, Server klasa u Ethernet biblioteci  je promjenila naziv u EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
hr_HR: 
    Od Arduino 1.0, Udp klasa u Ethernet biblioteci  je promjenila naziv u EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
hr_HR: 
    Od Arduino 1.0, funkcija Wire.receive() je promjenila naziv u Wire.read() kako bi se postigla konzistencija s drugim bibliotekama.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
hr_HR: 
    Od Arduino 1.0, Wire.send() je preimenovan u Wire.write() kako bi se postigla konzistencija s ostalim bibliotekama.

en: compilation
hr_HR: kompajliranje

en: connected!
hr_HR: spojeno!

en: ignoring invalid font size {0}
hr_HR: zanemari pogrešnu visinu {0} fonta

en: name is null
hr_HR: name je null

en: serialMenu is null
hr_HR: serialMenu je null

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
hr_HR: odabrani serijski port {0} ne postoji ili vaša pločica nije priključena

en: unknown option: {0}
hr_HR: nepoznata opcija: {0}

en: upload
hr_HR: prijenos

en: {0} files added to the sketch.
hr_HR: {0} datoteka dodano u skicu.

en: {0} returned {1}
hr_HR: {0} vratio {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
hr_HR: {0}: Neispravan argument --stavka, treba biti u formi "stavka=vrijednost"

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
hr_HR: {0}: Neispravan naziv ploče, treba biti u formi  "package:arch:board" ili "package:arch:board:options"

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
hr_HR: {0}: Neispravna opcija za za ploču "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
hr_HR: {0}: Neispravna opcija, treba biti u formi "naziv=vrijednost"

en: {0}: Unknown architecture
hr_HR: {0}: Nepoznata arhitektura

en: {0}: Unknown board
hr_HR: {0}: Nepoznata ploča

en: {0}: Unknown package
hr_HR: {0}: Nepoznat paket
