Arduino IDE 1.5 - en to my_MM translation catalogue (208 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
my_MM: (Arduino ကို ပြန်စတင်ရန် လိုအပ်သည်)

en:  Not used: {0}
my_MM: မသုံးရသေး: {0}

en:  Used: {0}
my_MM: အသုံးပြုပြီး: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
my_MM: 'ကီးဘုတ်' ကို ရှာမတွေ့ပါ။ သင်၏ ပုံကြမ်း ထဲတွင် '#include<Keyboard.h>' စာကြောင်း ပါဝင်ပါသလား?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
my_MM: 'မောက်စ်' ကို ရှာမတွေ့ပါ။ သင်၏ ပုံကြမ်း ထဲတွင် '#include<Mouse.h>' စာကြောင်း ပါဝင်ပါသလား?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
my_MM: 'arch' ဖိုင်တွဲကို မထောက်ပံ့တော့ပါ! ထပ်မံသိရှိလိုပါက http://goo.gl/gfFJzU တွင် ဝင်ရောက်ကြည်ရှုပါ

en: (edit only when Arduino is not running)
my_MM: (Arduino အလုပ်ရပ်တန့်မှသာ တည်းဖြတ်ပါ)

en: (legacy)
my_MM: (ခေတ်မမှီတော့)

en: --curdir no longer supported
my_MM: --curdir ကို မထောက်ပံ့တော့ပါ

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
my_MM: <html><head><style type="text/css">b { ဖောင့်: 13pt "Lucida Grande" }p { ဖောင့်: 11pt "Lucida Grande"; အနားသတ်-ထိပ်: 8px }</style> </head><b>မပိတ်ခင် သင် ဒီ ပုံကြမ်း တွင် ပြောင်းလဲထားသည်များကို <BR>သိမ်းဆည်းထားချင်ပါသလား?</b><p>အကယ်၍ သင်မသိမ်းဆည်းထားပါက သင့်ပြောင်းလဲထားမှုများမှာ ပျောက်ဆုံးသွားပါလိမ့်မည်။

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
my_MM: "{0}" အမည်ရသော ဖိုင်တွဲ တစ်တွဲမှာ ရှိပြီးဖြစ်သည်။ ပုံကြမ်း ကို ဖွင့်မရပါ။

en: A library named {0} already exists
my_MM: {0} အမည်ရသော library တစ်ခုမှာ ရှိပြီးဖြစ်သည်

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
my_MM: Arduino ဗားရှင်းအသစ်ကို ရရှိနိုင်ပါပြီ။
    Arduino ဒေါင်းလုတ်စာမျက်နှာကို သင်သွားရောက်ကြည့်ရှုလိုပါသလား?

en: A newer {0} package is available
my_MM: {0} အထုပ်သစ်ကို ရရှိနိုင်ပါပြီ

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
my_MM: သင့်ပုံကြမ်းစာအုပ် ၏ ဖိုင်တွဲခွဲ တစ်ခုမှာ မှန်ကန်သော library မဟုတ်ပါ

en: About Arduino
my_MM: Arduino ၏ အကြောင်း

en: Add .ZIP Library...
my_MM: .ZIP Library ကို ထည့်ပါ...

en: Add File...
my_MM: ဖိုင် ကို ထည့်ပါ...

en: Additional Boards Manager URLs
my_MM: အပိုဆောင်းဘုတ်များကို စီမံခန့်ခွဲသူ ဝက်ဘ်လိပ်စာများ

en: Additional Boards Manager URLs:
my_MM: အပိုဆောင်းဘုတ်များကို စီမံခန့်ခွဲသူ ဝက်ဘ်လိပ်စာများ:

en: Afrikaans
my_MM: အာဖရိကန်ဘာသာ

en: Albanian
my_MM: အယ်လ်ဘာနီရမ်ဘာသာ

en: All
my_MM: အားလုံး

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
my_MM: ဖိုင် သိမ်းဆည်းပုံကို ပြုပြင်ဖို့ကြိုးစားနေစဉ် အမှားတွေ့သည်။
    ဒီ ပုံကြမ်း ကို သိမ်းဆည်းရန် မကြိုးပမ်းပါနှင့်။ မဟုတ်ပါက ဗားရှင်းအဟောင်းပေါ်တွင် 
    ထပ်ရေးမိသွားပါမည်။ ဒီ ပုံကြမ်း ကို ပြန်ဖွင့်ဖို့အတွက် အဖွင့်ကိုသုံးပြီး ထပ်မံကြိုးစားပါ။

en: An error occurred while updating libraries index!
my_MM: libraries အညွှန်းကို ပြုပြင်မွမ်းမံနေစဉ် အမှားတွေ့သည်!

en: An error occurred while uploading the sketch
my_MM: ပုံကြမ်း ကို အပ်လုဒ်လုပ်နေစဉ် အမှားတွေ့သည်

en: An error occurred while verifying the sketch
my_MM: ပုံကြမ်း ကို မှန်ကြောင်းအတည်ပြုပေးနေစဉ် အမှားတွေ့သည်

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
my_MM: ပုံကြမ်း ကို မှန်ကြောင်းအတည်ပြုပေး/အပ်လုဒ်လုပ်နေစဉ် အမှားတွေ့သည်

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
my_MM: စက်ယန္တရားအတွက် platform-specific ကုဒ် ကို
    ကြိုးစားပြီးတင်နေစဉ် အမည်မသိသောအမှားကို တွေ့သည်။

en: Arabic
my_MM: အာရဗစ်ဘာသာ

en: Aragonese
my_MM: အာရဂိုးဘာသာ

en: Archive Sketch
my_MM: ပုံကြမ်း ကို မှတ်တမ်းတင်သည်

en: Archive sketch as:
my_MM: ပုံကြမ်း မှတ်တမ်းတင်မှုမှာ အောက်ပါအတိုင်းဖြစ်သည် :

en: Archive sketch canceled.
my_MM: ပုံကြမ်း မှတ်တမ်းတင်မှုကို ပယ်ဖျက်သည်။

en: Arduino
my_MM: အာဒူဝီးနို

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
my_MM: အာဒူဝီးနို ARM (32-bits) ဘုတ်များ

en: Arduino AVR Boards
my_MM: အာဒူဝီးနို AVR ဘုတ်များ

en: Arduino:
my_MM: အာဒွီနို :

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
my_MM: သင် "{0}" ကို ဖျက်ပစ်ရန် သေချာပါသလား?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
my_MM: သင် ဤ ပုံကြမ်း ကို ဖျက်ပစ်ရန် သေချာပါသလား?

en: Argument required for --board
my_MM: --ဘုတ် အတွက် အဆိုပြုချက် လိုအပ်ပါသည်

en: Argument required for --port
my_MM: --port အတွက် အဆိုပြုချက် လိုအပ်ပါသည်

en: Argument required for --pref
my_MM: --pref အတွက် အဆိုပြုချက် လိုအပ်ပါသည်

en: Argument required for --preferences-file
my_MM: --ချိန်ညှိချက်များ-ဖိုင် အတွက် အဆိုပြုချက် လိုအပ်ပါသည်

en: Argument required for {0}
my_MM: {0} အတွက် အဆိုပြုချက် လိုအပ်ပါသည်

en: Armenian
my_MM: အာမေနီယမ်ဘာသာ

en: Asturian
my_MM: အောက်စ်တူရီရန်ဘာသာ

en: Authorization required
my_MM: ခွင့်ပြုချက် လိုအပ်ပါသည်

en: Auto Format
my_MM: လိုလျောက်ပုံစံချ

en: Auto Format finished.
my_MM: လိုလျောက်ပုံစံချပြီးဆုံး။

en: Auto-detect proxy settings
my_MM: လိုလျောက်ရှာတွေ့ ကြားခံချိန်ညှိချက်များ

en: Autoscroll
my_MM: လိုလျောက်ရွေ့လျား

en: Basque
my_MM: ဘတ်စ်ဘာသာ

en: Belarusian
my_MM: ဘစ်လာရုစ်ဘာသာ

en: Board
my_MM: ဘုတ်

en: Board Info
my_MM: ဘုတ်အချက်အလက်

en: Board at {0} is not available
my_MM: {0} ရှိ ဘုတ်မှာ မရရှိနိုင်တော့ပါ

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
my_MM: {0} ဘုတ် (platform {1}, အထုပ် {2}) ကို မသိပါ

en: Board:
my_MM: ဘုတ် :

en: Bosnian
my_MM: ဘော်စ်နီယမ်ဘာသာ

en: Browse
my_MM: လျှောက်ကြည့်

en: Bulgarian
my_MM: ဘူဂေနီးယားဘာသာ

en: Burmese (Myanmar)
my_MM: မြန်မာ(မြန်မာ)ဘာသာ

en: Canadian French
my_MM: ကနေဒါပြင်သစ်ဘာသာ

en: Cancel
my_MM: ပယ်ဖျက်

en: Catalan
my_MM: ကက်တလန်ဘာသာ

en: Chinese (China)
my_MM: တရုတ်ဘာသာ (တရုတ်ပြည်)

en: Chinese (Taiwan)
my_MM: တရုတ်ဘာသာ (ထိုင်ဝမ်)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
my_MM: တရုတ်ဘာသာ (ထိုင်ဝမ်) (Big5)

en: Close
my_MM: ပိတ်

en: Comment/Uncomment
my_MM: မှတ်ချက်ရေး/မှတ်ချက်ဖျက်သိမ်း

en: Copy
my_MM: ကူးယူ

en: Copy as HTML
my_MM: HTML လို ကူးယူ

en: Copy error messages
my_MM: မက်ဆေ့ချ်အမှားများကို ကူးယူ

en: Copy for Forum
my_MM: ဖိုရမ်အတွက် ကူးယူ

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
my_MM: "{0}" ကို ပုံကြမ်း ထဲသို့ မထည့်နိုင်။

en: Could not copy to a proper location.
my_MM: သင့်လျော်သောနေရာသို့ မကူးထည့်နိုင်။

en: Could not create directory "{0}"
my_MM: "{0}" လမ်းညွှန်ကို မဖန်တီးနိုင်

en: Could not create the sketch folder.
my_MM: ပုံကြမ်း ဖိုင်တွဲ ကို မဖန်တီးနိုင်။

en: Could not create the sketch.
my_MM: ပုံကြမ်း ကို မဖန်တီးနိုင်။

en: Could not delete "{0}".
my_MM: "{0}" ကို မဖျက်ပစ်နိုင်။

en: Croatian
my_MM: ခရိုးအေးရှားဘာသာ

en: Cut
my_MM: ဖြတ်ယူ

en: Czech (Czech Republic)
my_MM: ချက်(ချက်)ဘာသာ

en: Danish (Denmark)
my_MM: ဒိန်းမတ်(ဒိန်းမတ်)ဘာသာ

en: Data Processing
my_MM: ဒေတာ ကိုင်တွယ်ထိန်းသိမ်းမှု

en: Data Storage
my_MM: အချက်အလက် သိုလှောင်နိုင်မှု

en: Decrease Font Size
my_MM: ဖောင့်အရွယ်လျှော့

en: Decrease Indent
my_MM: Indent လျှော့ချသည်

en: Default
my_MM: မူလ

en: Delete
my_MM: ဖျက်ပစ်

en: Display
my_MM: ပြသ

en: Display line numbers
my_MM: စာကြောင်းနံပါတ်ပြ

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
my_MM: သင် {0} ကို ဖယ်ရှားချင်ပါသလား?
    လုပ်မည်ဆိုလျှင် သင် {0} ကို ဘယ်တော့မှသုံးနိုင်တော့မည် မဟုတ်ပါ။

en: Don't Save
my_MM: မသိမ်းဆည်းပါ

en: Done Saving.
my_MM: သိမ်းဆည်းပြီး။

en: Done burning bootloader.
my_MM: ဘုလုတ်တာရိုက်သွင်းပြီး

en: Done compiling
my_MM: ဘာသာပြန်ပြီး

en: Done compiling.
my_MM: ဘာသာပြန်ပြီး။

en: Done printing.
my_MM: ပုံနှိပ်ပြီး။

en: Done uploading
my_MM: အပ်လုဒ်ပြီး

en: Done uploading.
my_MM: အပ်လုဒ်ပြီး။

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
my_MM: {1}ကီလိုဘိုက်တွင် {0}ကီလိုဘိုက်ကို ဒေါင်းပြီး။

en: Downloading boards definitions.
my_MM: ဘုတ်များ၏သတ်မှတ်ချက်များကို ဒေါင်းလုတ်ဆွဲစဉ်

en: Downloading libraries index...
my_MM: libraries အညွန်း ဒေါင်းလုတ်ဆွဲစဉ်...

en: Downloading library: {0}
my_MM: library ဒေါင်းလုဒ်ဆွဲစဉ် : {0}

en: Downloading platforms index...
my_MM: ပလက်ဖောင်းများအညွန်း ဒေါင်းလုတ်ဆွဲစဉ်...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
my_MM: ကိရိယာများဒေါင်းလုတ်ဆွဲစဉ် ({0}/{1})။

en: Dutch
my_MM: ဒတ်ချ်ဘာသာ

en: Dutch (Netherlands)
my_MM: ဒတ်ချ်(နယ်သာလန်)ဘာသာ

en: Edison Help
my_MM: အက်ဒီဆင် အကူအညီ

en: Edit
my_MM: တည်းဖြတ်

en: Editor font size:
my_MM: အယ်ဒီတာ ဖောင့်အရွယ် :

en: Editor language:
my_MM: အယ်ဒီတာ ဘာသာစကား :

en: Enable Code Folding
my_MM: ကုဒ် Folding ပြုလုပ်နိုင်

en: English
my_MM: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ

en: English (United Kingdom)
my_MM: အင်္ဂလိပ်(ယူကေ)ဘာသာ

en: Enter a comma separated list of urls
my_MM: ဝက်ဘ်လိပ်စာစာရင်းတွင် ပုဒ်ကလေးခြားပါ။

en: Enter additional URLs, one for each row
my_MM: တစ်တန်းချင်းစီအလိုက် ဝက်ဘ်လိပ်စာထပ်တိုးထည့်ပါ

en: Environment
my_MM: ပတ်ဝန်းကျင်

en: Error
my_MM: အမှား

en: Error adding file
my_MM: ဖိုင် ထပ်တိုးခြင်း အမှားပါသည်

en: Error compiling for board {0}.
my_MM: ဘုတ် {0} အတွက် ဘာသာပြန်ခြင်းအမှားပါသည်။

en: Error compiling.
my_MM: ဘာသာပြန်ခြင်းအမှားပါသည်။

en: Error loading {0}
my_MM: တင်ခြင်းအမှား {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
my_MM: serial port "{0}" ကို ဖွင့်ခြင်းအမှား။

en: Examples
my_MM: ဥပမာများ

en: File
my_MM: ဖိုင်

en: Filipino
my_MM: ဖိလစ်ပိုင်ဘာသာ

en: Find
my_MM: ရှာဖွေ

en: Find...
my_MM: ရှာဖွေ...

en: Find:
my_MM: ရှာဖွေ:

en: Finnish
my_MM: ဖင်လန်ဘာသာ

en: French
my_MM: ပြင်သစ်ဘာသာ

en: Frequently Asked Questions
my_MM: မကြာခဏမေးသောမေးခွန်းများ

en: Greek
my_MM: ဂရိဘာသာ

en: Hebrew
my_MM: ဟီဘရူးဘာသာ

en: Help
my_MM: ကူညီ

en: Hindi
my_MM: ဟိန္ဒူဘာသာ

en: Hungarian
my_MM: ဟန်ဂေရီဘာသာ

en: Indonesian
my_MM: အင်ဒိုနီးရှားဘာသာ

en: Italian
my_MM: အီတလီဘာသာ

en: Japanese
my_MM: ဂျပန်ဘာသာ

en: Korean
my_MM: ကိုရီးယားဘာသာ

en: Library Manager
my_MM: Library မန်နေဂျာ

en: Message
my_MM: မက်ဆေ့ချ်

en: Missing '{0}' from library in {1}
my_MM: {1} ထဲရှိ library မှ '{0}' ပျောက်ဆုံး

en: More
my_MM: နောက်ထပ်

en: Moving
my_MM: လှုပ်ရှား

en: New
my_MM: အသစ်

en: New Tab
my_MM: Tab အသစ်

en: Newline
my_MM: လိုင်းအသစ်

en: Next Tab
my_MM: Tab အသစ်

en: No
my_MM: မဟုတ်

en: No sketch
my_MM: ပုံကြမ်း မဟုတ်

en: No sketchbook
my_MM: ပုံကြမ်းစာအုပ် မဟုတ်

en: Other
my_MM: အခြား

en: Persian
my_MM: ပါရှန်းဘာသာ

en: Persian (Iran)
my_MM: ပါရှန်းဘာသာ (အီရန်)

en: Portugese
my_MM: ပေါ်တူဂီဘာသာ

en: Portuguese (Brazil)
my_MM: ပေါ်တူဂီဘာသာ (ဘရာဇီး)

en: Portuguese (Portugal)
my_MM: ပေါ်တူဂီဘာသာ (ပေါ်တူဂီ)

en: Preferences
my_MM: ချိန်ညှိချက်များ

en: Print
my_MM: ပုံနှိပ်

en: Quit
my_MM: ထွက်

en: Reference
my_MM: ကိုးကား

en: Remove
my_MM: ဖယ်ရှား

en: Removing...
my_MM: ဖယ်ရှားနေ...

en: Rename
my_MM: အမည်ပြောင်း

en: Replace
my_MM: အစားထိုး

en: Replace All
my_MM: အားလုံးအစားထိုး

en: Retired
my_MM: အနားယူ

en: Romanian
my_MM: ရိုမေးနီးယားဘာသာ

en: Russian
my_MM: ရုရှားဘာသာ

en: Save
my_MM: သိမ်းဆည်း

en: Saving...
my_MM: သိမ်းဆည်းနေ...

en: Select All
my_MM: အားလုံးရွေး

en: Select version
my_MM: ဗားရှင်းရွေးပါ

en: Settings
my_MM: ချိန်ညှိချက်များ

en: Sketch
my_MM: ပုံကြမ်း

en: Sketch Disappeared
my_MM: ပုံကြမ်း ပျောက်ကွယ်

en: Sketch Does Not Exist
my_MM: ပုံကြမ်း မရှိပါ

en: Sketch is Read-Only
my_MM: ပုံကြမ်း သည် ဖတ်ရုံအတွက်သာ

en: Sketch is read-only
my_MM: ပုံကြမ်း သည် ဖတ်ရုံအတွက်သာ

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
my_MM: ပုံကြမ်း ကြီးလွန်း ; http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size တွင် လျှော့ချနည်းလမ်းအတွက် ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုပါ။

en: Spanish
my_MM: စပိန်ဘာသာ

en: Swedish
my_MM: ဆွီဒင်ဘာသာ

en: System Default
my_MM: စက်စနစ်မူလအနေအထား

en: Tamil
my_MM: တမီးဘာသာ

en: Thai
my_MM: ထိုင်းဘာသာ

en: Time for a Break
my_MM: ခေတ္တနားချိန်

en: Tools
my_MM: ကိရိယာများ

en: Troubleshooting
my_MM: ပြစ်ချက်ရှာဖွေခြင်း

en: Ukrainian
my_MM: ယူကေနီယမ်ဘာသာ

en: Undo
my_MM: ပြန်မလုပ်

en: Update
my_MM: မွမ်းမံ

en: Upload
my_MM: ကူးတင်

en: Uploading...
my_MM: ကူးတင်နေ...

en: Verify
my_MM: အတည်ပြုပြီး

en: Version <b>{0}</b>
my_MM: ဗားရှင်း<b>{0}</b>

en: Version unknown
my_MM: ဗားရှင်း မသိ

en: Version {0}
my_MM: ဗားရှင်း {0}

en: Vietnamese
my_MM: ဗီယက်နမ်ဘာသာ

en: Visit Arduino.cc
my_MM: Arduino.cc ကိုသွားလည်ပတ်

en: Warning
my_MM: သတိပေးချက်

en: Yes
my_MM: ဟုတ်ကဲ့

en: connected!
my_MM: ဆက်သွယ်ပြီး!

en: upload
my_MM: ကူးတင်
