Arduino IDE 1.5 - en to th translation catalogue (16 entries)

en: (edit only when Arduino is not running)
th: เฉพาะแก้ไขเท่านั้น เมื่ออดุยโน่ไม่ทำงาน

en: About Arduino
th: เกี่ยวกับ อาดุยโน่

en: Add .ZIP Library...
th: เพิ่มไฟล์ไลบารี

en: Add File...
th: เพิ่มไฟล์

en: Afrikaans
th: แอฟริกาใต้

en: All
th: ทั้งหมด

en: Arabic
th: ตัวอาราบิค (ภาษาอาหรับ)

en: Arduino
th: อดุยโน่

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
th: บอร์ดอดุยโน่ เอ อาร์ เอ็ม (32บิต)

en: Arduino AVR Boards
th: บอร์ดอดุยโน่ เอ วี อาร์

en: Asturian
th: อัสตูเรียส

en: Programmer
th: นักเขียนโปรแกรม

en: Quit
th: เลิก

en: Remove
th: ย้าย

en: Removing...
th: เคลื่อนย้าย

en: Rename
th: เปลี่ยนชื่อ
