Arduino IDE 1.5 - en to tzl translation catalogue (78 entries)

en: About Arduino
tzl: Över Arduino

en: Afrikaans
tzl: Africaner

en: Albanian
tzl: Schqip

en: Arabic
tzl: Arap

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
tzl: ¿Estetz-voi sigür qe veletz zeletarh "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
tzl: ¿Estetz-voi sigür qe veletz zeletarh aceasta s·chitza?

en: Armenian
tzl: Haíc

en: Basque
tzl: Euscadì

en: Canadian French
tzl: Françal Canadiens

en: Catalan
tzl: Català

en: Chinese (China)
tzl: Cinesch (Cina)

en: Chinese (Taiwan)
tzl: Cinesch (Taivan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
tzl: Cinesch (Taivan) (Big5)

en: Croatian
tzl: C'horvol

en: Danish (Denmark)
tzl: Danois (Danmarc)

en: Dutch
tzl: Dütsch

en: Dutch (Netherlands)
tzl: Dütsch (Päts-Bäts)

en: English
tzl: Angleasca

en: English (United Kingdom)
tzl: Angleasca (Regipäts Viensiçat)

en: Examples
tzl: Exampais

en: File
tzl: Fischeir

en: Finnish
tzl: Suómalaiset

en: French
tzl: Françal

en: German
tzl: Tütsch

en: Greek
tzl: Greqesc

en: Hungarian
tzl: Máxhar

en: Italian
tzl: Talian

en: Japanese
tzl: Txaponesc

en: Korean
tzl: Corì

en: Message
tzl: Mensatx

en: New
tzl: Noveu

en: No
tzl: Non

en: No sketch
tzl: Aucün s·chitza

en: Norwegian Bokmål
tzl: Norvexhan "Bokmal"

en: OK
tzl: D’acurd

en: Open
tzl: Apnarh

en: Open...
tzl: Apnarh...

en: Password:
tzl: Teßera:

en: Paste
tzl: Clevitarh

en: Persian
tzl: Persic

en: Persian (Iran)
tzl: Persic (Iran)

en: Polish
tzl: Polognh

en: Portugese
tzl: Portugal

en: Portuguese (Brazil)
tzl: Portugal (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
tzl: Portugal (Portugal)

en: Preferences
tzl: Preferençuns

en: Printing...
tzl: Printind...

en: Quit
tzl: Ceßarh

en: Redo
tzl: Refaçarh

en: Reference
tzl: Referencéu

en: Rename
tzl: Rinominarh

en: Replace
tzl: Remplaçarh

en: Replace & Find
tzl: Remplaçarh es Trovarh

en: Replace All
tzl: Remplaçarh toct

en: Romanian
tzl: Romaniesc

en: Russian
tzl: Rußesc

en: Save
tzl: Guardarh...

en: Save As...
tzl: Guardarh come...

en: Save Canceled.
tzl: El guardarh füt niþilescu.

en: Saving...
tzl: Guardind...

en: Select All
tzl: Selectarh toct

en: Send
tzl: Envoxhiarh

en: Sketch
tzl: S·chitza

en: Slovak
tzl: Slovac

en: Spanish
tzl: Espanol

en: Sunshine
tzl: Clartà

en: Swedish
tzl: Svensc'heu

en: Tamil
tzl: Tamul

en: Tools
tzl: Utuis

en: Turkish
tzl: Türchesch

en: Ukrainian
tzl: Ucrain

en: Undo
tzl: Zesfaçarh

en: Upload
tzl: Transzonarh

en: Uploading...
tzl: Transzonind...

en: Verify
tzl: Conprovarh

en: Vietnamese
tzl: Vietnam

en: Warning
tzl: Aviß

en: Yes
tzl: Üc
